Palma travel CK Amazonia

Jednotlivá letoviska na Bali

Kuta
Kuta je jedním z nejznámějších letovisek na Bali. Je zde známá šestikilometrová pláž s krásně čistou vodou a spoustou palem, spousta hotelů všech kategorií a úrovní a také spousta možností zábavy- obchody noční podniky, kluby. Kuta není úplně ideální na plavání, protože se tu často tvoří velké vlny, proto místo milují hlavně surfaři.

Nusa Dua
Nusa Dua je dalším známým letoviskem na Bali. Koupání je zde určitě lepší než v Kutě, obvykle zde nejsou takové vlny. Voda je průzračně čistá, pláže krásné, hotely převážně luxusní. V letovisku jsou široké možnosti dalších aktivit- golf, spousta obchodů a luxusních restaurací a také parků, které vybízejí k odpočinku a relaxaci.

Sanur
Sanur je poslední z trojice známých Balijských letovisek, je z nich také nejstarší. Ze všech tří letovisek se zde asi nejvíce povedlo uchovat místní kulturu a zvyky. Letovisko leží na východě ostrova, pěkné koupání je i v místní zátoce. Letovisko se také jistě bude líbit milovníkům umění a historie, je zde totiž spousta muzeí a galerií. V letovisku je 4 km dlouhá pláž, v době přílivu tu bývají vhodné podmínky na windsurfing.

Seminyak
Toto letovisko u nás není nijak známé, ovšem je velmi luxusní. Najdete zde špičkové hotely, krásné koupání, luxusní obchody. Letovisko se také asi ze všech míst na Bali nejlépe hodí pro svatební cestu nebo jinou romantickou dovolenou ve dvou, nachází se severně od Kuty.
 
Tanjung Benoa
Letovisko leží na severu oblasti Nusa Dua na stejnojmenném poloostrově. Jsou zde hotely všechna kategorií a poměrně příznivých cen. Co se týká domorodých obyvatel, stýkají se v tomto letovisku snad všechna náboženství zastoupená na Bali. Je zde mešita, čínský a hinduistický chrám, vše navíc poměrně blízko sebe. Místo patří mezi destinace na Bali s dobrou cenou, které lze doporučit např. klientům, kteří chtějí po Bali hodně cestovat. Pro plážovou dovolenou místo není úplně ideální.

Jimbaran
Toto turistické letovisko je původně, jako ostatně spousta dalších nejen na Bali, rybářskou vesničkou. Leží směrem na jih od mezinárodního letiště, je zde velmi pěkná pláž zdobená spoustou restaurací nabízejících vynikající pokrmy z mořských plodů, a také luxusních hotelů. O poloze letoviska by se dalo říct, že leží „na krku“ jižního poloostrova Bali. Je známé hlavně výborným jídlem nabízejícím se nejen v luxusních restauracích, ale i kolem pláže stylem fast food- vše je čerstvě připraveno a „do ruky.“