Palma travel CK Amazonia

Výlety na Bali

POLODENNÍ VÝLETY

OPIČÍ PRALES- KRÁLOVSKÝ CHRÁM MENGWI – TOUR PO TANAH LOT
Jedná se o odpolední polodenní výlet, na který by určitě měl jet každý, kdo je poprvé na Bali. První zastávka je v posvátném lese Sangeh, obydleném několika kmeny opic, které střeží, místní chrám od duchů zla. Pokračovat budeme do královského chrámu v Mengwi, slavného Taman Ayun, umístěného v krásných klidných zahradách. Nakonec se přesuneme do resortu Meridien, odkud můžeme obdivovat hlavní cíl naší cesty: západ slunce nad slavným chrámem Tanah Lot z terasy Nirvány. Během podívané se bude servírovat čas a snack. Pro ty, kteří budou chtít, je možné si chrám prohlédnout i zblízka, z cestiček v zahradě hotelu. Dále je možné si dát večeři, tato není zahrnuta v ceně. Následovat bude transfer zpět do Vašeho hotelu.

OPIČÍ TANEC KECAK DANCE, VEČEŘE V CENĚ
Polodenní večerní tour, při které budete moci shlédnout krásný a magický Kecak dance. Je součástí slavné epiky Ramayana a je předváděn na jevišti pod širým nebem v divadle blízko Denpasaru. Představení se účastní více než 80 tanečníků. Příběh tance vypráví o nekonečném boji mezi dobrem a zlem, zde představovanými démonem a králem opic Hanomanem. Tanec představuje národ opic, které chtějí pomoci svému králi. Velmi působivý tanec bez hudby, jen s rozličnými hlasy a rytmy. Večeře v jedné z restaurací Lotus, následně návrat do hotelu.

ULUWATU A KUTA – TOUR ZA ZÁPADU SLUNCE, VEČEŘE V CENĚ
Pozdně odpolední výlet do jihozápadního cípu Bali, kde se na útesu 200 m nad mořem nachází pozoruhodný chrám Uluwatu. Po cestě také navštívíme rybářskou vesničku Jimbaran Bay. Uděláme si také zastávku na focení na vrcholu kopce, odkud je krásný výhled na dva zálivy. Potom už budeme pokračovat do Uluwatu, kde si vychutnáme nádherný západ slunce. Podávat se bude mléko z mladého kokosu, utrhnutého právě pro Vás. Následně se vydáme do centra Kuty za nákupy nebo jen na procházku. Následovat bude večeře v jedné z restaurací Lotus a cesta zpět do Vašeho hotelu.

CITY TOUR / OBĚD / VEČEŘE NEJSOU V CENĚ
Ranní nebo odpolední výlet do malého hlavního města Bali. Ranní tour Vás vezme do etnologického muzea v Denpasaru, odpolední na krátké představení typického Balijského tance. Dále navštívíme stálou výstavu Balijských malířů v Centru umění a také tradiční trh s květinami, ovocem a kořením- Kumbasari. Nakonec zajdeme do místního obchodního domu na velmi výhodné nákupy. U tohoto výletu lze zajistit oběd nebo večeři, tyto však nejsou zahrnuty v ceně.

UBUD A BALIJSKÝ PTAČÍ PARK, VEČEŘE V CENĚ
Nejprve navštívíme krásný Bali Bird park v Singapadu, kde budete mít možnost vidět stovky tropických ptáků a taky pár Varanů, kterým se zde říká Komodo Dragons, to vše v krásné botanické zahradě. Potom budeme pokračovat do Ubudu, kde navštívíme známé muzeum Neka s velkou sbírkou Balijských maleb, znázorňující vývoj stylů, od prastarých až po moderní. Následně budeme mít večeři v restauraci Lotus Piond, která je zajímavá svým jezírkem se spoustou krásných lotusů. Následovat bude transfer zpět do Vašeho hotelu.


CELODENNÍ VÝLETY

TOUR K MAJESTÁTNÍ SOPCE / OBĚD V CENĚ
Klasický výlet na Bali, který by určitě neměl minout nikdo, kdo se rozhodl tuto magickou zemi navštívit. Tento výlet organizujeme tak trošku jinak než všechny ostatní kanceláře. Pojedeme přímo k sopce Kintamani, abychom tam byli dřív, než tam dorazí zástupy dalších turistů. Budete si moci vychutnat pohled na vulkanické jezero a krátery. Na cestě zpět navštívíme Sebatu, krásný vodní chrám a bude také možnost obdivovat jednu z nejkrásnějších rýžových teras na Bali. Dál pojedeme přes vesničky, které se specializují na výrobu malovaných dřevěných květin a dojedeme do restaurace Lotus Lane v Ubudu, kde bude následovat osvěžující oběd. Po obědě navštívíme Sloní jeskyně v Goa Gajah, poustevnu pocházející z 11. Století.

VÝLET KE CHRÁMU MATKY BALI/ OBĚD ZAHRNUT V CENĚ
Celodenní výlet k dechberoucímu Gunung Agung. Po cestě navštívíme tradiční balijskou domácnost, dále originální tkalcovnu, a soudní palác Klungkung, kde budeme moci obdivovat krásné stropní malby. Potom navštívíme školu tradičních maleb zvaných Kamasan a zastavíme se na oběd ve scénické restauraci. Pokračovat budeme do Besakih, nejdůležitějšího a největšího chrámu na Bali. Chrám byl postaven v 11. Století v 1000 m nadmořské výšky na svazích mount Agung, posvátného Balijského vulkánu.

CELODENNÍ VÝLET PARADISO/ OBĚD ZAHRNUT V CENĚ
Celodenní výlet do krásné provincie Tabanan, tropickou přírodou. První zastávka bude v "Pura Luhur Batukaru" jednom ze šesti nejdůležitějších chrámů ostrova. Chrám byl postaven v 13. Století, leží na úpatí vulkánu. Chrám vyniká svojí krásou a nádhernou okolní přírodou, leží uprostřed lesa s tisíci druhů květin a stromů. Uvnitř je malé umělé jezírko a posvátný pramen, stále používaný k žehnání snoubenců. Po cestě do restaurace pojedeme přes Jatiluwih, což je jedna ze zdejších panenských oblastí. Budete zde moci obdivovat nejkrásnější rýžovou terasu ostrova. Po obědě uděláme krátkou zastávku na trhu Candikuning, kde si budete moci zakoupit tropické ovoce či koření. Poslední zastávka pak bude u jezera Bedugul lake, navštívíme také Pura Ulu Danu Batur. Následovat bude cesta zpět do Vašeho hotelu.

TOUR PO VÝCHODĚ BALI/ OBĚD ZAHRNUT V CENĚ
První zastávka bude klenotnictví, kde se prodávají zde vyrobené stříbrné šperky. Potom budeme pokračovat směrem k městu Klungkung, kde navštívíme "Kerta Gosa", královský soudní palác postavený v 18. století. Obdivovat budete moci staré fresky, které znázorňují metody starodávného trestání. Pokračovat budeme po pobřeží typickými rybářskými vesničkami a vesničkami, které se živí prodejem soli, do staré vesnice Tenganan, situované na úpatí majestátní Mount Agung. Tato vesnice je domovem "Bali Aga", prastarého balijského kmene, který je znám hlavně svými starodávnými tradicemi, které se uchovaly za zdmi vesničky po mnohá staletí. Oběd budeme mít v restauraci „Lotus Seaview". Odpoledne budeme pokračovat po panoramatických cestách kolem blankytně modrého oceánu a klikatými silničkami po svazích Mount Agung zpět do Vašeho hotelu.

BALI PANORAMA I / OBĚD ZAHRNUT V CENĚ
Celodenní tour určená zejména milovníkům přírody. První zastávka bude na trhu Candikuning, doslova přetékajícím množstvím exotického koření, zeleniny a květin. Následně navštívíme "Pura Ulu danu Bratan", chrám vodních bohů. Po cestě točitými silničkami si budete moci vychutnat pohled na dvě skalní jezera v Bedugul. Potom budeme sestupovat směrem k severnímu pobřeží. Krátkou zastávku uděláme u vodopádů Munduk. Oběd bude v restauraci na černé pláži Lovina. Po obědě navštívíme horké prameny Banjar, umístěné v krásném prostředí se spoustou květin a hustou vegetací. Panenskou krajinou plnou domorodých vesniček se následně vrátíme zpět do Vašeho hotelu.

BALI PANORAMA II / OBĚD ZAHRNUT V CENĚ
Celodenní tour, která začíná zastávkou v lese Sangeh monkey. Budete zde moci obdivovat ohromné Muškátové stromy. Les je dobře známý svým klidem, používá se k meditaci. Jsou zde dva chrámy pocházející ze třináctého století, obětované božstvu Vishnu a posvátným opicím. Pokračovat budeme panenskou krajinou do malé vesničky Batur, kde navštívíme "Pura Ulu Danau Batur", známý svojí architekturou a také jezero Lake Batur. Krásnou krajinou budeme pokračovat do Kintamani na oběd. Po obědě navštívíme chrám "Tirta Empul". První zmínky o tomto chrámu pocházejí již z roku 962. Zdejší prameny jsou známé jako posvátné a schopné vyléčit každou nemoc. Říká se, že poskytují věčné mládí. Poslední zastávka bude na cestě domů v chrámu "Gunung Kawi" temple, který je zajímavý tím, že leží 200 schodů pod okolním horizontem, v kaňonu. Místní pověsti říkají, že byl do skály vyřezán obrem, tedy jeho nehty, za jednu noc, kdy byl dole v kaňonu uvězněn. Následovat bude návrat do hotelu.

JEDNODENNÍ PLAVBY

LEMBONGAN ISLAND BEACH CLUB BY BALI HAI CRUISE
(Odjezd denně v 9:15, návrat v 16:15)
Plavba do tropického ráje na pláž s tropickými stromy na ostrově Lembongan. Plně užít si budete moci všechno vybavení beach clubu, krásné koupání a pohodu. V ceně je zahrnuto: Transfer z hotelu, tropický barbecue oběd, plážové a bazénové hry, cesta lodí se skleněným dnem, exkurze po vesničce.

OCEAN RAFTING- 3 OSTROVY
(Odjezd denně v 10:30, návrat v 17:30)
Užijte si nejrychlejší a nejzajímavější celodenní plavbu po Bali. Budete mít možnost objevovat tajemství tří ostrovů. Sedněte si, držte se, jedeme! V ceně je zahrnuto: Transfer z hotelu, oběd na lodi “Ocean Rafting“, na opuštěné pláži nebo v beach clubu Bali hai cruises Lembongan island beach club.

ARISTOCAT – PLAVBA KATAMARÁNEM
(Odjezd denně v 09:00, návrat v 18:00)
Vydejte se s námi na plavbu naším luxusním katamaránem s kapacitou 50 osob a délkou 20 metrů s názvem ARISTOCAT, do slavného Bali Cruises Beach Clubu na ostrově Lembongan. Cena zahrnuje: Transfer z hotelu, tropický barbecue oběd, plavbu banana boat a lodí se skleněným dnem, exkurzi po vesničce.

SENZACE ZA DENNÍHO SVĚTLA
(Odjezd denně v 09:00, návrat v 17:00)
Transfer z hotelu, následně 45 minutová plavba na ostrov Nusa Lembongan. Lehká snídaně, čaj, káva a nealkoholické nápoje po celý den. K obědu zdarma také pivo a víno. Snacky na cestě zpět. 4- chodový oběd. V ceně je také šnorchlovací vybavení pro ty z vás, kteří se chtějí podívat pod hladinu, obdivovat podmořský život a udělat pár fotografií. Samozřejmě je v ceně plavba banana boat a lodí se skleněným dnem. Jsou zde také vodní aktivity. V ceně programu je také exkurze po tradiční balijské přímořské vesničce. Bude samozřejmě také možnost koupání v krásném čistém moři. Volitelné- za příplatek: Potápění a šnorchlovací safari s průvodcem.

DOBRODRUŽNÉ VÝLETY

AYUNG RAFTING
Polodenní výlet, dopolední nebo odpolední. Třída 3.
Vyzvednutí ve vašem hotelu, transfer na startovací místo kousek od Ubudu. 11 km dlouhý rafting, užijete spoustu dobrodružství a rychlé jízdy.
Cena zahrnuje: transfer z hotelu, oběd, místo na lodi, průvodce, pojištění, půjčení záchranné vesty.

TELAGA WAJA RAFTING
14 km dlouhý rafting, třída 4. Předchozí zkušenost s raftingem je nutná. Výlet je celodenní. Vyzvednutí ve Vašem hotelu a transfer do oblasti Karangasem na východě Bali. Tour vede krásnou anenskou přírodou. Oběd se podává v cíli. Sprcha, ručníky a převlékárna jsou dostupné.

ELEPHANT SAFARI RIDE
Návštěva sloního Safari Parku je nutnost pro každého návštěvníka Bali. Poznejte zblízka tato fascinující zvířata v jejich přirozeném prostředí v tropickém parku. Můžete je pozorovat při koupání v jezeře, jídle a samozřejmě na nich také jezdit, krmit je a také se více dozvědět o jejich původu a jednotlivých druzích.
Zážitek z jízdy na hřbetu slona džunglí Taro je něčím, na co určitě nikdy nezapomenete. V ceně tour je transfer z hotelu, vstupné do parku, projížďka na slonovi, bufetový oběd a pojištění.

VÝLET NA ČTYŘKOLKÁCH
První částí tohoto dobrodružného výletu bude objevování šestihektarové terasovité kakaové plantáže situované kousek od vesničky Tengkudak. Jakmile si zvyknete na silný off- road stroj, vezmeme vás na nezapomenutelnou cestu se spoustou vzrušení a dobrodružství. Cesta vede těsně kolem spousty míst s prudkou vodou přes úzkou dvoukilometrovu pěšinku mezi rýžovými poli až do tradiční vesničky, která je domovem asi osmdesáti rodin. Nachází se uprostřed zemědělské oblasti a není dostupná po silnici, jediným spojením s okolním světem je síť kanálů a pěšinek linoucích se nekonečnými poli. Místní plantáže jsou unikátní tím, že plodí ovoce po celý rok.
Cena zahrnuje: transfer z hotelu, dobře vybavené vybavení, služby profesionálního průvodce. Ranní káva nebo čaj a snack, občerstvení při výletu, welcome drink, dárek, oběd, první pivo nebo nealko nápoj zdarma, sprchu, ručník, pojištění.

JÍZDA NA KONÍCH
Stáje nabízí denní programy, vychutnejte si trasy vedoucí rýžovými poli kolem Kerobokanu nebo se tryskem projeďte po pláži. Je zde výběr z profesionálně vytrénovaných koní a poníků nejmodernější jezdecké a bezpečnostní vybavení: je zde také možnost speciální jízdy po pláži při západu slunce.

WATER BOM PARK
Užijte si skvělou síť skluzavek v aquaparku Waterbom Park. Po zaplacení hlavního vstupného jsou všechny aktivity v ceně a věřte, je jich tu opravdu hodně. Skluzavky, divoké řeky, líné řeky i skluzavky pro děti, možnost koupání a relaxace, bar, podvodní hudba.